Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Dušan Brablec SIGNAL-CODEHľadať
 
 

EZS - elektronický zabezpečovací systém

Aký elektronický zabezpečovací systém?

V prvom rade musíme vedieť či chceme káblový alebo bezkáblový systém. Káblový systém je vhodný aby sa klient rozhodol už pri stavbe domu a pri zavádzaní elektrických rozvodov požiadal inštalačnú firmu aby mu pripravila do rozvodov aj kabeláž na EZS. Nie vždy je to možné dohodnúť s elektrikármi a preto je potrbné už v tejto dobe vybrať dodavateľa na zabezpečovací systém. Dodávateľ sa potom môže dohodnúť s elektrikármi ako nainštalovať kabeláž na EZS a aký kábel má použiť. V takomto prípade sa vyhne zákazník problémom v rozhodovaní aký zabezpečovací systém pre neho bude vhodný a navyše bude to mať o dosť lacnejšie.

V prípade že je komplet stavba hotová alebo je objekt už v užívaní zákazník môže pristúpiť k výberu tiež káblového alebo bezkáblového systému ale aj to musí konzultovať s inštalatérskou firmou aký systém pre daný objekt bude vyhovujúci. Na základe poradenstva takejto inštalačnej firmy sa môže rozhodnúť čo bude pre daný objekt najvyhovújúcejšie.

Bezkáblové systémy sú dobrá náhrada káblových systémou ale treba brať do úvahy náklady spojené s výmenami batérií do čidiel a tým aj servisné zásahy inštalatérskej firmy.

V každom prípade doporučujeme aj pri káblových systémoch ročné servisné prehliadky popri čom pri týchto prehliadkach dochádza k vyčisteniu a kontrole každého jedného senzoru ako aj ústredne. Tým sa zabezpečí dobrá a spoľahlivá funkčnosť každého systému na dlhé roky používania. Zo skúsenosti je to aj na 10-15 rokov.

 


 

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

Vysokozdvižná plošina 10m

Poskytujeme prenájom vysokozdvižnej plošiny NISSAN Cabstar do 10m.

AKCIA od SKYLINK už aj na dva TV

Ušetríte až 240,-€

webygroup

762921

21.9.2019
ÚvodÚvodná stránka