Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Dušan Brablec SIGNAL-CODEHľadať
 
 

Výber registračného softvéru

V tomto článku Vám popíšem ako si správne vybrať účtovný a skladový systém.

1. Výber účtovníctva a skladového softvéru pre začínajúce firmy:

- V čom budem podnikať?

- Čo budem predávať?

V prípade ak tieto podmienky mám určené tak si viem vybrať ako postupovať ďalej pri výbere softvéru a ERP.

Príklady:

  1. Predaj tovaru /textil, elektro, knihy, autosúčiastky a iné/ - dbajte na to aby softvér a ERP mohli obsahovať dosť PLU položiek preto že po niekoľkých mesiacoch prídete na to že tých položiek bude len pribúdať a pribúdať. Najjednoduchšie a najlacnejšie riešenie je zakúpiť klasickú pokladňu ale doporučujem ju prepojiť s PC aby ste nemali problém s doprogramovaním PLU. Čiže potrebujete PC, softvér min. MRP sklad alebo OBERON potom ERP MIRA a je to. cca Vaše náklady 600,-€ s DPH. Pozor k danej sume je potrbné ešte rátať aj s nejakým školením na softvér.
  2. Predaj tovaru /potraviny/ - Aj v malých potravinách je potrebné mať na pamäti čo všetko chcete predávať. V každom prípade ak chcete mať tzv. rozličný tovar tak rátajte s tým že tých položiek bude naozaj veľmi veľa. Preto Vám odporučím každopádne minimálne ERP s veľa PLU položkami ale to nebudete mať prhľad o sklade. V takom prípade Vám stačí ERP Sam4s alebo ERP SIMA s viacej PLU. V opačnom prípade Vám odporučím PC pokladňu čiže MRP sklad vizuál + fiskálna tlačiareň ZIP 80 + MRP Maloobchod + snímač čiarového kódu. + stolové PC /nie notebook/. V takomto prípade je tam cena vyžšia ale zmestíte sa cca do 1000,- € s DPH.
  3. Bar, kaviareň, reštaurácia - Pri malých baroch a kaviarňach kde nie je problém pre čašníka zapamätať si kde a čo odniesol k stolu doporučujeme klasické ERP ako Sam4s, Mira, Sima. V prípade že je to prevádzka s viacerými stolmi kde nastáva problém kdo  si čo objednal a až po konzumácii bude platiť doporučujeme ERP s softvérom OBERON a fiskálnu tlačiareň ZIP. Jedná sa o zostavu PC s dotykovou obrazovkou a fiskálnou tlačiarňou. Zákazník pri takejto voľbe dostáva softvér na jeden rok užívania zdarma a celková cena takejto zostavy sa pohybuje okolo 1000-1300,-€ s DPH

 


 

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

Vysokozdvižná plošina 10m

Poskytujeme prenájom vysokozdvižnej plošiny NISSAN Cabstar do 10m.

AKCIA od SKYLINK už aj na dva TV

Ušetríte až 240,-€

webygroup

762923

21.9.2019
ÚvodÚvodná stránka