047/370 02 03 poplach@poplach.sk Zvolenská cesta 31, Lučenec

Kamerové systémy

Bezpečnostné kamerové systémy sú určené na monitorovanie osôb alebo iných objektov v chránenom priestore. Venujeme sa najmä technológii IP kamier, ktoré sa veľmi rýchlym tempom zdokonaľujú. Podľa požiadaviek klienta dokážeme prispôsobiť jednotlivé komponenty kamerového systému presne tak, aby sme dosiahli čo najlepšiu funkčnosť a kvalitu. Nie je pre nás ničím neznámym snímanie ŠPZ automobilov, ochrana perimetra alebo snímanie tváre osoby, ktorá sa ocitla v snímanom priestore. Tieto funkcie, a ďalšie, pre Vás dokážeme zabezpečiť IP kamerami od výrobcov Dahua alebo Avigilon.

Od návrhu, cez inštaláciu až po údržbu

Základom kvalitného kamerového systému je okrem montáže najmä návrh. Ku každému klientovi pristupujeme individuálne, aby sme naplnili jeho požiadavky. Naše bohaté skúsenosti Vám zaručia vždy najlepší výber komponentov, ktoré budú neskôr nainštalované vo Vašom objekte.

Inštaláciu realizujú vždy kvalifikovaní technici. Disponujeme profesionálnym náradím, meracími prístrojmi a vysokozdvižnou plošinou, čo zaručuje rýchlu a bezproblémovú montáž. Po inštalácii vždy dbáme na podrobné otestovanie systému a vždy sa ho snažíme vyladiť k bezchybnému fungovaniu.

Tak ako ostatné technické riešenia, aj kamerové systémy si vyžadujú v priebehu času údržbu. Jedná sa najmä o pevné disky (HDD), ktoré sú aplikované v nahrávacích zariadeniach, alebo o záložné zdroje, prípadne aj jednotlivé kamery.

Viac než snímanie priestoru

Dnešné kamerové systémy nám ponúkajú o mnoho viac než len sledovanie a nahrávanie snímaného priestoru. Disponujú rôznymi inteligentnými a analytickými funkciami, ktoré možno využiť na rôzne účely. Pokročilý spôsob chránenia objektu, automatizácia, či riadenie prístupu sú funkcie, ktoré by v žiadnom objekte chýbať nemali a my sme práve tí, ktorí tomu rozumejú. Niektoré zo základných analytických funkcii:

Vstup do oblasti (Intrusion)

V jednoduchosti je krása. Na priloženom videu môžete vidieť kombináciu jednoduchej analýzy a modernej kamery, ktorá disponuje stroboskopom a reproduktorom. V prípade ak niekto vstúpi do vyznačenej oblasti, kamera vyhodnocuje alarm a zapína stroboskop a hlášku v reproduktore, ktorú vieme meniť podľa prianí zákazníka.

Prekročenie čiary (Tripwire)

Prekročenie čiary - ďalšia zo základných analytických funkcii. Jednotlivé analytické funkcie vieme podmieňovať napríklad pohybom len človeka alebo len auta (Smart Motion Detection). Pri pokročilých kamerách si vieme filtrovať dokonca farbu oblečenia, pohlavie či približný vek človeka.

Detekcia chýbajúceho predmetu (Object missing)

Kamera neustále kontroluje priestor, ktorý mám označený a v prípade odcudzenia objektu spustí alarm.

Detekcia neoprávneného parkovania.

V prípade neoprávneného zastavenia auta vo vyznačenom priestore na dobu dlhšiu než je nastavaná (zvyčajne niekoľko sekúnd) kamera spúšťa alarm.

Často kladené otázky

Montáž kamerových systémov realizujeme pre firmy a aj domácnosti. Nie je pre nás problémom “okamerovať ” rodinný či bytový dom, rôzne obchodné či skladové priestory ale aj veľké areály ako sú napr. výrobné haly či výroby v exteriéry. Venujeme sa aj montážam vo verejných inštitúciach, ako sú školy, škôlky, úrady a podobne. Rozsiahle objekty ako sú mestá či obce, pre nás tiež nie sú žiadnym problémom.

Inštalácie vykonávame po celom Slovensku, po dohode aj v zahraničí.

Nočné videnie je pri nami inštalovaných kamerách samozrejmosťou. Vyššie série kamier disponujú farebným nočným videním, nižšie série vidia v horších svetelných podmienkach čiernobielo.

Bezkáblové kamery v našom sortimente nenájdete. Uvedomujeme si že kamery Vám majú slúžiť 24/7 a ich výpadky alebo poruchy nie sú prípustné a preto v našej ponuke nájdete len overené a spoľahlivé produkty. Bohužiaľ ku všetkým je potrebné natiahnuť kabeláž.

Pri štandardných inštaláciach je súčasťou kamerového systému nahrávacie zariadenie (NVR/XVR/DVR), ktorého súčasťou je pevný disk, na ktorý sa ukladá záznam. Okrem samotných kamier, je súčasťou dodávky aj PoE switch, ktorý nám slúži okrem dátového prenosu (obraz/zvuk..) aj na napájanie kamier. Klientom vždy ale odporúčame aj doplnenie UPS, prepäťovej ochrany. Všetky prvky, okrem kamier odporúčame uložiť do dátového rozvádzaču, prípadne do montážnej skrine.

Všetky kamerové systémy ktoré inštalujeme, majú k dispozícii bezplatnú mobilnú aplikáciu (pre Android, a aj pre iOS). Jediné čo potrebujete na prezeranie kamier je stabilné internetové pripojenie.

Kontaktujte nás

Potrebujete poradiť s výberom správneho technického riešenia pre Váš objekt?
Neváhajte nás kontaktovať

Napíšte nám

Niečo z našich realizácii:

e-shop