047/370 02 03 poplach@poplach.sk Zvolenská cesta 31, Lučenec

Správa siete

V dnešnej dobe je prenos a zdieľanie dát jedným z najdôležitejších mechanizmom plynulého fungovania firiem. Práve počítačové siete (LAN) sa stali jedným z nevyhnutných prostriedkov, pričom ich úloha je nenahraditeľná a stali sa úplnou samozrejmosťou už aj v malých firmách.

To že komunikácia je základom pre fungovanie akejkoľvek firmy či inštitúcie si uvedomuje už azda každý. Vieme to aj my, a vieme tiež že komunikácia v online priestore je budúcnosť a preto sme tu aby sme Vám pomohli optimalizovať a zabezpečiť čo najvyšší štandart Vašej počítačovej siete a jej jednotlivých komponentov. Poskytujeme komplexné riešenia - od projekcie cez inštaláciu pasívnych prvkov až po konfiguráciu a následnú správu. Naše dlhoročné skúsenosti vám zaručia pohodlnú prácu a zároveň aj bezpečnosť vašich dát.

Štruktúrovaná kabeláž


Viac >
Pre správny chod siete je potrebné mať perfektne spravenú pasívnu časť siete. Radi pre vás zabezpečíme ťahanie kabeláže, zapojenie dátových zásuviek prípadne patch panelu. Záverom inštalácie je samozrejme export meraní certifikovaným meracím prístrojom.

Dátové rozvádzače


Viac >
Zabezpečujeme aj dodávku, inštaláciu a následne vyskladanie rackových skríň. Pri návrhu sietí vždy myslíme aj na správne nadimenzovanie dátových rozvádzačov čo je pre prípadné rozšírenie siete v budúcnosti dôležité. Pri vyskladaní rackových skríň myslíme vždy najmä na správne rozmiestnenie jednotlivých aktívnych či pasívnych prvkov pre docielenie čo najlepšej prehľadnosti a vzdušnosti. V rámci údržby pravidelne vykonávame profilaktiku rackov.

Optická kabeláž


Viac >
Vo zváraní optiky sme doma. Disponujeme viacerými certifikáciami a najmä dlhoročnými skúsenosťami pri spolupráci s mnohými poskytovateľmi telekomunikačných služieb. Disponujeme 2 profesionálnymi zváračkami optických vlákien a mnohými meracími prístrojmi. Okrem samotného zvárania pre vás radi zabezpečíme aj ťahanie optickej kabeláže, či už vzdušnými trasami, kedy nám je nápomocná naša vysokozdvižná plošina, alebo zemnými trasami.

Konfigurácia


Viac >
Okrem pasívnej časti siete pre vás dodáme a nakonfigurujeme aj aktívne prvky ako sú routre či switche. Samozrejmosťou je premyslená konfigurácia, ktorá Vám zabezpečí bezchybný a rýchly chod vašej siete. Okrem optimalizácie vždy myslíme aj na bezpečnosť a preto volíme dlhodobo overených výrobcov zariadení ako sú Cisco, Mikrotik, Ubiquiti či Zyxel.

WiFi mesh systém


Viac >
WiFi mesh siete sú zložené z viacerých prístupových bodov (access pointov), ktoré navzájom spolupracujú pre docielenie čo najlepšieho používateľského zážitku pri pripojení na WiFi. Tieto access pointy umožňujú signálu plynule sa "presúvať" podľa potreby a optimalizovať jeho cestu, čím sa minimalizujú straty signálu a zabezpečuje sa rovnomerné pokrytie v celom objekte.

Bezdrôtové spojenia


Viac >
V point-to-point spojeniach sme doma. Máme dlhoročné skúsenosti pri spolupráci s mnohými poskytovateľmi telekomunikačných služieb. Využívajú sa najmä v prípadoch keď máme v objekte dva sieťové uzly, ktoré nedokážeme prepojiť optickým alebo metalickým káblom.

Certifikované merania


Viac >
Či už potrebujete premerať metalickú alebo optickú kabeláž, pre nás to problém nie je. Pre certifikačné meranie metalickej kabeláže máme k dispozícii 2 kusy meracieho prístroja výrobcu NaviTEK. Pri meraní optickej kabeláže využívame najmä techniku merania reflektometrom (OTDR). Samozrejmosťou pri každom meraní je analýza a podrobný export zmeraných dát v elektronickej podobe.

Správa sietí

Stabilita, flexibilita a bezpečnosť. S týmito základnými piliermi pristupujeme ku každej lokálnej sieti. Zabezpečíme pre Vás spoľahlivú a efektívnu komunikáciu medzi zariadeniami, bezpečný tok dát a flexibilitu potrebnú pre rast a inovácie. S naším tímom, ktorý sa stará o konfiguráciu, monitorovanie a zabezpečenie sietí, získavate istotu, že vaša sieť je v bezpečných a spoľahlivých rukách. Voči každému klientovi máme individuálny prístup, aby sme vytvorili optimalizované a efektívne sieťové riešenia, či už ide o malé podniky, veľké firmy alebo inštitúcie ako sú napríklad školy.

  • kontrola aktívnych sieťových prvkov a aktualizácia ich firmware-u
  • dodatočné nastavenia, podľa vašich požiadaviek
  • monitoring funkčnosti aktívnych prvkov vašej siete
  • správa a monitoring bezdôtových sietí WiFi
  • promptné riešenie vzniknutých problémov
  • riešenie záručných či pozáručných opráv aktivných sieťových prvkov
  • pravidelná profilaktika dátových rozvádzačov (rackových skríň)

Nakoľko úzko spolupracujeme s niektorými poskytovateľmi internetu (ISP), nie je pre nás problémom klientovi zabezpečiť aj internetovú prípojku. Tým zaručíme oveľa rýchlejší servis v prípade potreby, nakoľko identifikácia problému a následné riešenie je oveľa jednoduchšie. Toto je zaujímavé najmä pre veľké firmy, kde ani 60 sekundový výpadok internetu nie je prípustný.

Často kladené otázky

Výstavbu a správu siete zabezpečujeme pre domácnosti, menšie či väčšie firmy alebo školy či iné inšitúcie.

Inštalácie vykonávame po celom Slovensku, po dohode aj v zahraničí.

Naša reakčná doba pri riešení problémov nikdy nepresiahne viac než hodinu. Uvedomujeme si že výpadky nie sú v dnešnej dobe prípustné a preto sa vždy snažíme konať ihneď.

Samozrejme. Výstavba siete (od ťahania kabeláže, po inštaláciu aktívnych prvkov) nie je viazaná k následnej správe.

V prípade dohody Vám vieme vytvoriť prístupy do cloudov, prípadne do zariadení, ktoré nedisponujú cloudovou složbou.

Kontaktujte nás

Potrebujete poradiť s výberom správneho technického riešenia pre Váš objekt?
Neváhajte nás kontaktovať

Napíšte nám

Niečo z našich realizácii

e-shop